Türkçe English
 

İNSAN KAYNAKLARI                                                                                               

İNSAN KAYNAKLARI POLİTİKAMIZ                                                     Online İş Başvurusu
İŞ BAŞVURU SÜRECİ
STAJ BAŞVURU SÜRECİ
SIK SORULAN SORULAR
AÇIK POZİSYONLAR

İnsan Kaynakları Politikamız

İnsan Kaynakları Departmanı olarak amacımız, Dünya'da uygulanmakta olan en gelişmiş, çalışanlarımız ve şirketimiz için en yararlı ve uyumlu sistemleri kurarak, Levent Kimya’yı, tüm çalışanlar için cazip bir çalışma ortamı, işveren için de verimli ve uyumlu çalışılan bir iş yeri haline getirmektir.
İnsan Kaynakları Departmanımızın şuanda uygulamakta olduğu süreç başlıkları aşağıdaki gibidir:
• Organisyon Yönetimi
• İş Analizleri
• Eleman Seçme ve Yerleştirme
• Eğitim Yönetimi
• Ücret Yönetimi
• Sosyal İşler
• İletişim
• Personel ve Özlük İşleri

İş Başvuru Süreci:

Eleman ihtiyaçlarımız için ilk olarak iç kaynaklar değerlendirilmektedir. Eğer şirket dışından işe alınacak bir personele ihtiyaç duyurulursa, üye olduğumuz insan kaynakları sitelerinde iş ilanlarımız yayınlanmaktadır.
Şirketimize iş başvurusunda bulunmak isteyen adaylar, www.kariyer.net ve www.yenibiris.com sitelerindeki ilanlarımıza başvurabilirler. İlanlar dışında, ileride oluşabilecek pozisyonlar için başvurmak isteyen adaylar, ik@leventkimya.com.tr adresine ayrıntılı ve fotograflı özgeçmişlerini gönderebilir veya ekteki iş başvuru formunu download ederek, elden doldurup, fotografları ile beraber adresimize postalayabilirler. Şirketimize yapılan başvurular olası bir ihtiyaçta değerlendirilmek üzere 1 yıl boyunca cv bankamızda saklanmaktadır.
Cv bankamızda olan ve ilanlarımıza başvuran adaylara ait başvuru formları tarafımızca incelenmekte ve eleman seçme ve yerleştirme sürecimizin sonraki aşaması olarak mülakatlara çağırılmaktadırlar. Mülakat sonuçları, olumlu veya olumsuz olsun, tüm mülakat yapılan adaylara, özgeçmişlerinde belirtilen adres üzerinden yazılı olarak bildirilmektedir.

Staj Başvuru Süreci:

Şirketimizde kışın “Lise”, yazın ise “Üniversite” öğrencileri staj yapabilmektedir. Lise öğrencilerinin staj organizasyonu okullarla bağlantı kurularak organize edilmektedir. Üniversite öğrencileri ise ekteki staj başvuru formunu download ettikten sonra elle doldurup tarafımıza postalayabilir ya da resimli ve ayrıntılı özgeçmişlerini, ik@leventkimya.com.tr adresine, staj başvurusu olduğunu belirterek, gönderebilirler. Yaz stajyerlerimiz bölümlerden gelen talepler doğrultusunda Mart ayına kadar belirlenmekte ve duyurulmaktadır. Mart ayından sonra yapılan başvurular bir sonraki yıl için değerlendirilmek üzere saklanmaktadır.

Sık Sorulan Sorular:

İş Başvurusunda bulunmak istiyorum. Ne yapmalıyım? 
Web sitemizden açık pozisyonları görebilir, Online başvuru yapabilirsiniz.  İlanlar dışında, ileride oluşabilecek pozisyonlar için başvurmak isterseniz, ik@leventkimya.com.tr adresine ayrıntılı ve fotograflı özgeçmişinizi gönderebilirsiniz. Şirketimize yapılan başvurular olası bir ihtiyaçta değerlendirilmek üzere 1 yıl boyunca cv bankamızda saklanmaktadır.

Şirketinizde stajyer çalıştırıyor musunuz? Çalıştırıyorsanız, staj için nasıl başvurabilirim?

Şirketimizde kışın “Lise”, yazın ise “Üniversite” öğrencileri staj yapabilmektedir. Lise stajyerleri okulları aracılığı ile üniversite stajyerleri de staj başvuru formumuz ile şahsen başvurabilirler.

Mülakatlar ile ilgili bilgi alabilir miyim?

Eleman ihtiyacımız doğrultusunda tarafımıza yapılan başvurular incelenir, pozisyon için uygun olabileceği düşünülen adaylar İnsan Kaynakları Müdürlüğü tarafından şirketimize davet edilerek ilk görüşme yetkinlik bazlı gerçekleştirilir. Birinci mülakattan geçen adaylar kendi uzmanlık alanları ile ilgili yapılacak ikinci mülakat için tekrar şirketimize davet edilir. İkinci mülakat ilgili bölüm müdürü tarafından yapılır. Mülakatlar tamamlandıktan sonra seçilen adaya İnsan Kaynakları Bölümü tarafından iş teklifinde bulunulur ve aday kabul ederse resmi işlemler başlatılır. Görüşme yapılan diğer adaylara teşekkür mektubu gönderilir ve özgeçmişleri, ileride oluşabilecek pozisyonlarda tekrar değerlendirilmek üzere tarafımızca 1 yıl saklanır.

İş başvurusunda bulundum ama hala çağırılmadım. Neden?

İlanlarımıza veya bizzat tarafımıza yapılan başvurular incelenir, sadece ihtiyaç duyulan pozisyonlar için uygun olduğu düşünülen adaylar ile iletişime geçilir. Diğer başvurular ileride oluşabilecek pozisyonlarda değerlendirilmek üzere bir yıl cv bankamızda saklanır, bir yıl sonunda imha edilir.

Beni mülakata çağırdınız, geleceğimi söyledim, randevu verdiniz ama gelemedim. Durumum ne olur?

Şirketimizde mülakatlar için her adaya en az yarım saat ayrılacak şekilde randevu verilir ve diğer çalışmalar, buna göre organize edilir. Mülakata geleceğini bildirdiği halde herhangi bir nedenle gelemeyecek olan ve bunu önceden bizi arayarak bildiren adaylar için isterlerse başka bir tarihte mülakat yapmak için tekrar görüşülebilir. Ancak mazeret bildirmeksizin görüşmeye gelmeyen adaylar, kara listeye alınarak, ileride oluşabilecek hiçbir pozisyon için tekrar değerlendirmeye alınmaz ve mülakatlara davet edilmezler.

Çalışma saatleriniz nasıl?

Vardiyalı çalışanlarımız, 16:30-24:30, 24:30-08:30, 08:30-16:30 saatleri arasında çalışmaktadır. Vardiyalar haftada bir kez değişir. Pazar günleri tatil günüdür. Vardiyasız çalışma saatlerimiz ise 08:30-18:00 saatlerin arasıdır. Gündüz çalışanlar için hafta tatili Cumartesi ve Pazar’dır. Yönetim tarafından çalışma saatlerinin ve hafta tatillerinin herhangi bir nedenle değiştirilmesi hakkı saklıdır.

Çalışanlarınıza sağladığınız diğer sosyal imkanlarınız ve ücret politikanız nelerdir?

Şirketimizde ücretler, kişiden bağımsız, işe ve şirket içi ücret dengesine göre belirlenmektedir. Çalışanlarımız bir yılda 12 net maaş alırlar. Satış ekibimiz net ücretin yanı sıra satış hedeflerine göre prim sistemi ile çalışırlar. Altı ayda bir ve terfi gibi durumlarda yıl içinde, ücret zamları yapılır.
Fabrika çalışanlarımız işe gelip giderlerken belirlenmiş servis güzergahları üzerinden alınarak işe servis ile gelip giderler.

Fabrika çalışanlarımız yemekhanede yemeklerini yerler, satış ekibimiz ise şirketimizin temin ettiği yemek kartları ile kendilerinin belirledikleri yerlerde yemek yerler.

Ayda bir sefer çalışanlarımıza fabrikamızda üretilen ürünlerimizden hediye verilir.

Yönetim tarafından, mevcut sosyal hakların herhangi birinde değişiklik yapılması hakkı saklıdır.

2018 levenkimya.com.tr All Rights Reserved.
mescomedia